Preliminarni program: Okrogla miza
1. Ali ima ta konferenca možnosti, da se razvije v tradicionalno srečanje (vsaki dve leti)?
Če je odgovor da, v kakšni obliki, kaj bi prihodnjič naredili drugače?
2. Objava prispevkov s konference - zakaj ja in zakaj ne?
RAZLOGI PROTI:
- Večina raziskovalcev rezultate svojih raziskav objavlja v najboljših (tujih) revijah, kjer so prispevki deležni vrhunskega recenziranja in velike mednarodne odmevnosti, rezultatov dolgoletnega raziskovalnega dela je namreč škoda za to, da bi bili objavljeni v publikacijah, ki nastajajo po zaključkih konferenc.
- V Sloveniji - iz različnih razlogov - verjetno nikoli ne bomo imeli revije tipa 'The Holocene'. Ne želim pa, da bi naša publikacija postala odlagališče manj kvalitetnih prispevkov (=takih, ki so preslabi, da bi bili objavljeni v vrhunskih tujih revijah).
- Za organiziranje konference in publikacijo trenutno ni namenjenih posebnih finančnih sredstev.
RAZLOGI ZA:
- Takšna publikacija bi lahko prebila zidove med vedami in pospeševala multidisciplinarno raziskovanje.
- Potrebujemo jo za razvoj slovenske znanstvene terminologije. Ker ne bomo nikoli tako 'veliki' kot so revije prve četrtine SCI, bi bilo morda bolj smiselno razvijati poljudno revijo/publikacijo v slovenščini. Za razliko od revij tipa 'Gea' in 'Proteus' bi bila naša malo manj poljudna (vključeno citiranje literature), avtorji bi predstavljali izključno rezultate lastnega raziskovalnega dela.
- Ali ima sploh smisel razmišljati v tej smeri? Ali pa bi bila takšna publikacija ne tič ne miš, spaček, ki bi obtičal nekje na sredi med poljudnim in znanstvenim pisanjem? Premalo poljuden, da bi se prodajal in premalo mednarodno odmeven, da bi ga raziskovalec dal v CV pri izkazovanju svojih znanstvenih dosežkov?
3. Razno
Pobude in vprašanja raziskovalcev, predlogi za skupne akcije, projekte, …
Na vrh
|